Odwrócona osmoza to znana od lat metoda uzdatniania wody pitnej. Jednak wiele osób wciąż z jakiegoś powodu nie decyduje się na korzystanie z tego rozwiązania. Woda poddana odwróconej osmozie jest też nazywana martwą wodą ze względu na jej czystość czyli brak jakichkolwiek dodatków. Czy wiesz, że określenie martwa woda często jest mylone z określeniem kwaśnej wody która jest produktem jonizacji?
Odwrócona osmoza
Krytycy twierdzą, że woda RO nie nadaje się do użytku dlatego ,że jest nienaturalna. A to co nienaturalnie nie może być przecież zdrowe! Okazuje się , że są w błędzie. Deszczówka w stanie naturalnym to właśnie woda pozbawiona wszystkich minerałów czyli jedna z najczystszych dostępnych na naszej planecie. Ludzie od zalania dziejów pili deszczówkę bez żadnych efektów ubocznych. Człowiek , a właściwie rozwój technologiczny sprawił , że powietrze uległo ogromnemu zanieczyszczeniu a co za tym idzie spadająca woda deszczowa nie jest już taka czysta i zdrowa jak wcześniej. Przeprowadzono wiele badań nad wodą osmotyczną i żadne z nich nigdy nie wykazało negatywnego w pływu na stan zdrowia badanego.
Budowa filtra osmotycznego:
Panuje błędne przekonanie , że odwrócona osmoza to bardzo skomplikowany i trudny do wyjaśnienia proces polegający na oczyszczeniu wody. Tak naprawdę to po prostu gęsty filtr mechaniczny , którego zasada działania jest podobna do posiadanych już przez nas filtrów domowych. Czyli woda przechodzi na drugą stronę a zanieczyszczenia zostają w filtrze.
Druga różnica natomiast jest taka, że zamiast tłoczyć całą wodę przez filtr, wykorzystuje zjawisko odwróconej osmozy czyli wymuszonej dyfuzji przez przepuszczalną błonę. Dzięki tym czynnikom otrzymujemy długotrwałe działanie czyli 3-4 lat oraz wysoką skuteczność 99%. Filtracja wody to przecież proces obserwowany w naturze, kiedy np. woda płynąca po powierzchni gruntu oczyszcza się poprzez filtracje piaskiem czy tez różnorakimi skałami podziemnymi. Różnica jednak jest w gęstości filtru w związku z tym zatrzymuje 99% substancji które nie są wodą. Jak wiemy przecież większość związków chemicznych ma cząsteczki większe niż woda.