parallax background
Najbardziej zaawansowany agregat w ofercie FOGsys jak również na polskim rynku. CMSpro480 został zaprojektowany z myślą o najbardziej wymagających klientach. Wyposażony w szereg filtrów wejściowych, zmiękczających jak również w inteligentny system sterujący wydajnością odwróconej osmozy. Nie ma potrzeby stosowania hydroforów czy zbiorników buforowych. 5 niezależnych stref o wydajnościach 5..100 %. A do tego wbudowany system autodiagnozy, archiwizacji parametrów pracy i warunków panujących na hali. Jak każdy z agregatów FOGsys również CMSpro480 wyposażony został w system sterylizacji wody.

Najważniejsze informacje

Bezpieczeństwo

Agregaty CMSpro wyposażone są w liczne zabezpieczenia, które cały czas dbają o bezpieczeństwo użytkowników jak i samego agregatu. Należą do nich:
- zabezpieczenie przed pracą na sucho (np. zamknięty zawór wejściowy)
- zabezpieczenie przed zbyt zabrudzonymi filtrami
- zabezpieczenie przed brakiem przepływu na wyjściu (np. zamknięcie zaworu na wyjściu)
- zabezpieczenie przed nadmiernym przepływem na wyjściu (np. uszkodzenie instalacji)
- zabezpieczenie termiczne pompy

Sterowanie

Wysokiej klasy higrostat powala na precyzyjną regulację wilgotności w pomieszczeniu. Poza możliwością ustawienia wymaganej wilgotności pozwala również na ustawianie histerezy parametrowej oraz czasowej. Dodatkowo umożliwia wyłączenie systemu z zachowaniem podglądu na aktualnie panujące w pomieszczeniu warunki tj. wilgotność względną oraz temperaturę.

Filtr odwróconej osmozy

Każdy agregat posiada wbudowany filtr odwróconej osmozy który odpowiada za dostarczanie wody demineralizowanej do instalacji. Tak oczyszczona woda ma bezpośredni wpływ na żywotność dysz jak i samej instalacji. Zapobiega osadzaniu się kamienia na dyszach jak również pyłu na urządzeniach znajdujących się wewnątrz nawilżanego pomieszczenia. Rozwiązanie takie sprawdza się idealnie wszędzie tam gdzie zależy nam czystości oraz długiej i bezawaryjnej pracy.

Sterylizator UV

Bezpieczeństwo ludzi zawsze stawiamy na pierwszym miejscu, dlatego wszystkie nasze urządzenia wyposażone są w sterylizatory UV. Gwarantują one, że we mgle rozpylanej w pomiszczeniach nie znajdą się żadne bakterie czy wirusy. Dokładnie takie same rozwiązania stosowane są przy sterylizacji wody w miejskich wodociągach czy na basenach.

parallax background

Przetwornik wilgotności i temperatury

Każda z pięciu stref agregatu FOGsys CMSpro480 wyposażona jest przemysłowy przetwornik wilgotności i temperatury z wyjściem ModBus. Dzięki transmisji danych pomiędzy przetwornikiem a agregatem możliwe jest archiwizowanie danych z wielu lat. Podobnie jak w przypadku sterownika HST możliwe jest ręczne wyłącznie nawilżania w danej strefie z możliwością podglądu danych w czasie rzeczywistym.

Dane techniczne

Agregat wysokociśnieniowy FOGsys CMSpro480


Parametry wyjściowe
Ilość stref 5
Wydajność 20..480 l/h
Ciśnienie wyjściowe 40..70 bar
Złącze wyjściowe 3/8 cal
Parametry wejściowe
Ciśnienie wejściowe 3..6 bar
Zużycie wody 40..800 l/h
Złącze wejściowe 1/2 cal
Złącze kanalizacyjne 1/2 cal
Parametry elektryczne
Moc elektryczna 2 kW
Napięcie zasilania 400 V
Obudowa
Wymiary (szerokość x wysokość x głębokość) 1205 x 1385 x 605 mm
Waga 190 kg

Przetwornik wilgotności i temperatury


Zasilanie
Napięcie 24 ±20 % V
Moc 0.5 VA
Przwód 6 x 0.5 mm²
Wilgotność
Zakres pomiaru 0..100 % RH
Rozdzielczość 0.1 % RH
Dokładność ±1.3 % RH
Temperatura
Zakres pomiaru -20..50 °C
Rozdzielczość 0.01 °C
Dokładność ±0.3 °C

Wymiary zewnętrzne